Od czasu do czasu uda się na fotografii uchwycić coś ważnego – ciekawe spotkanie z niebanalnym człowiekiem, rzecz, zabytek, miejsce, sytuację, wydarzenie, z którymi wiążą się jakieś emocje, jakaś nadzwyczajna dla nas historia. Albo krajobraz, który w szczególnym momencie staje się dla nas czymś fascynującym, niezwykłą impresją, olśniewa albo przeraża, bo znaleźliśmy się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, by coś niebanalnego uchwycić, by coś nam się skojarzyło, coś z czymś połączyło, coś przed nami odkryło.
W „Historii pewnego zdjęcia” chcemy podzielić się wybranymi fotografiami. Będzie im towarzyszyć kilka słów opisu, który wyjaśni zatrzymaną na zdjęciu historię.

Opowieści z Syrii brzmią teraz jednoznacznie. Nasza będzie inna, bo jeszcze sprzed wojny, z okolic Hamy. Wracaliśmy właśnie z pustyni po obejrzeniu zamku Kasr Ibn Wardan...

Czasami wszystko idzie nie tak. Pogoda, która płata figle i ze złośliwą prawidłowością zgadza się z tą z prognozy. Szarobure widoki, którym brakuje odrobiny światła.

Copyright Wioletta i Robert Maroszek. Kontakt: dwagroszki@dwagroszki.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii oraz wykorzystywanie zamieszczonych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody jest zabronione.