Temple Newsam
15 II 2015

→ Zobacz trasę na pełnym ekranieKrótki lutowy dzień przeznaczamy na wycieczkę do Temple Newsam. Oznaczona ścieżka rowerowa zaczyna się w Roundhay Parku i wiedzie przez dolinę Wykebeck, Killingbeck Fields, Primrose Valley Park i Halton Moor do tej piętnastowiecznej posiadłości posiadającej największą w Europie farmę rzadko hodowanych ras.Temple Newsam robi na nas dość przygnębiające wrażenie. Ten masywny budynek nie może prezentować się imponująco w jeden z tych krótkich i szarych lutowych dni.


Posiadłość otaczają rozległe ogrody, w których na wiosnę kwitną bujnie krzewy azalii. Teraz przejeżdżamy przez bezlistne alejki i błotniste ścieżki, próbując inną drogą wydostać się z parku.
Zmierzamy w stronę kanału Aire and Calder Navigation. Na jednej z szutrowych ścieżek spotyka nas podwójny pech – oboje łapiemy gumy! Dróżka okazuje się być porośnięta krzakami zakończonymi igiełkami, więc pełno ich zaściela ziemię i wbija się w nasze koła. Odkrywamy to niestety za późno i igły zatrzymują nas pod wieczór na dłużej na łatanie i wymianę. Ścieżką wzdłuż kanału już w ciemności docieramy do Leeds i Clarence Dock.