Urodzinowy spacer w Alwoodley i Eccup Reservoir
31 I 2015
Styczeń nie sprzyja wyściubianiu nosa z domu, ale urodziny do czegoś zobowiązują, dlatego w pewną nieszczególną pogodowo sobotę udajemy się w okolice Alwoodley na krótki spacer.
Nasza ścieżka osłonięta jest tylko kilkoma bezlistnymi drzewami, dlatego zaraz po minięciu ostatnich domów w okolicy uderza w nas fala zimnego wiatru. Przenika do szpiku kości, a nas czeka niestety wyjście na otwarty teren. W dodatku jest szaro i ponuro.Zastanawiamy się nawet, czy nie wrócić do ciepłego domu i kubka parującej herbaty z cytryną, ale ostatecznie ruszamy dalej. I nawet jest nam cieplej!Mijamy kolejne pastwiska szukając czasem bezpiecznego przejścia przez błotniste ścieżki i podmokłe łąki.


Mamy zamiar zrobić pętlę wokół zbiornika Eccup Reservoir, niestety gdy dochodzimy na miejsce, okazuje się, że przejście jest zamknięte z powodu remontu. Nie znajdujemy żadnej alternatywnej ścieżki, dlatego musimy wracać całą trasę tą samą drogą.Jakby na przekór brzydkiej zimie niemal już przy samochodzie znajdujemy wiosenny akcent.
A prawdziwą słoneczną zimę spotkamy na szczęście dzień później w trakcie kolejnego urodzinowego wyjazdu na Mam Tor.
Relacja tu: Drżąca Góra - Mam Tor.