O nas

To my, Wioletta i Robert, kochające się małżeństwo, które wspólnie dzieli pasję podróżowania. Czy to zdobywając małe, czy większe szczyty, przemierzając górskie szlaki, odkrywając nowe miejsca, dźwigając plecak, czy to jeżdżąc na rowerze, autostopem, komunikacją publiczną czy samochodem, wędrując, chodząc, biegając, spacerując, patrząc na okolicę z perspektywy siodełka – w drogę gna nas odwieczna ludzka ciekawość świata i zwykła potrzeba, by oderwać się od codzienności.

Zaczęliśmy od gór i krajoznawczych wyjazdów. Najpierw włóczyliśmy się blisko domu – po Polsce i Europie. Później przyszedł czas, by zawitać gdzieś dalej – do Azji i Afryki. Ostatnio pogłębiamy nasze zamiłowanie do podróży rowerowych, choć nadal jesteśmy otwarci na wszelkie inne formy wędrowania - to tu, to tam.

A po co ta strona? Dla nas, by ocalić od zapomnienia tę część życia, którą poświęciliśmy podróżom. Dla naszych rodzin, przyjaciół i znajomych, by uczestniczyli z nami w drodze, gdy jesteśmy z dala od nich. I dla Ciebie, drogi Czytelniku. Być może coś Cię zainteresuje, coś zainspiruje i sprawi, że ruszysz przed siebie. Byle do przodu, byle być w drodze.

Jeśli uznasz, że możemy Ci pomóc, napisz do nas. Chętnie podzielimy się informacjami na temat miejsc, które odwiedziliśmy.Kontakt: dwagroszki@dwagroszki.pl
Aktualności ze strony na facebooku
Nasze fotograficzne spojrzenie na świat

Galeria zdjęć na portalu Flickr

Nasze slajdowiska

Bliskowschodni trójkąt
Syria, Liban, Jordania


Miejski Dom Kultury
Andrychów, 27 luty 2012

Gruzja i Góry Kackar w Turcji


Pizzeria RETRO
Bielsko-Biała, 18 styczeń 2010

Turcja-trzy morza,
Kapadocja na deser


Pizzeria RETRO
Bielsko-Biała, 23 listopad 2007

Nasze publikacje

Miesiąc w słonecznej
republice – Gruzji

Publikacja na portalu Peron 4